Новини » Київ Читать эту новость на русском

Рейдерське захоплення Будинку профспілок стартувало, — ЗМІ

Будинок профспілок на столичній вулиці Хрещатик Фото з відкритих джерел

Будинок профспілок на столичному Майдані Незалежності, а також ряд інших об'єктів нерухомості, що знаходяться у власності Федерації профспілок України (ФПУ), заарештував Печерський районний суд. Про це повідомляють "Українські Новини".

27 листопада була оприлюднена інформація про так звані борги ФПУ перед ТОВ "БЦ Майдан Плаза". Виявилося, що там взагалі не розуміють причин арешту Будинку профспілок.

"Спроба відібрати у ФПУ та її членських організацій майно - це спроба позбавити їх здатності організовувати масові протести проти антисоціальних і антипрофсоюзних законопроєктів", - стверджує голова Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців України Наталія Землянська

Згідно з "офіційною" позицією суду, причиною арешту є борг ФПУ в розмірі 160 млн гривень перед іпотекотримачем - компанією "ITT-нерухомість", яка згодом змінила назву на ТОВ "БЦ Майдан Плаза", - така інформація міститься у виписці нерухомого майна.

За твердженням директора ТОВ "БЦ Майдан Плаза" Назара Бенча, ніяких боргів у Федерації профспілок України перед ТОВ "БЦ Майдан Плаза" немає. Ніякі арешти ТОВ "БЦ Майдан Плаза" на майно Федерації профспілок України ніколи не накладало і не ініціювало.

"На жаль, нам невідомі причини накладення арешту на будинок спілок. Разом з тим, ми будемо приймати всі необхідні правові засоби для захисту своїх законних прав та інтересів", - зазначив пан Бенч.

Рішення Печерського суду не просто дивує, а й змушує насторожитися, адже під загрозою - права та інтереси інвесторів, каже Назар Бенч. "Після таких прецедентів охочих вкласти кошти в українську економіку значно менше".

Сума 160 млн грн була використана ФПУ для того, щоб відремонтувати Будинок профспілок. А оскільки борг начебто не був повернутий, довелося розплачуватися квадратними метрами (близько 5 тисяч).

Саму Федерацію профспілок новина про арешт, м'яко кажучи, шокувала, і 26 листопада була організована пресконференція у Будинку профспілок.

Керівник департаменту корпоративних прав і майна ФПУ Дмитро Довганенко повідомив, що всього день тому дізнався про рішення Печерського суду, і назвав ситуацію цинічною. Адже до відновлення будівлі держава взагалі не доклала жодних зусиль, кошти шукала сама ФПУ і різні членські організації. І коли вдалося залучити інвестиції, щоб відродити будівлю, її заарештовують. Більше того - держава досі не визначила статус цього майна на законодавчому рівні. Тому, за словами пана Довганенка, ФПУ як першовласник профспілкового майна володіє, користується і розпоряджається ним, а також буде рішуче відстоювати своє право на майно, яке належить профспілкам на законних підставах.

Голова Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців України Наталія Землянська підкреслила, що чинна влада веде наступ на законні права членів профспілок, працівників і підприємців. Це вже вилилося в змінах трудового законодавства на користь великого бізнесу. Захистити інтереси і права працівників можуть тільки профспілки. Тому спроба відібрати у ФПУ та її членських організацій майно - це спроба позбавити їх здатності організовувати масові протести проти антисоціальних і антипрофсоюзних законопроєктів.

Є й інші причини "атаки" на профспілки. По-перше, там відкрито підтримують підприємців, у тому числі під час протестних акцій.

По-друге, влада вже приватизувала і розпродала багато об'єктів нерухомості, проте грошей, як і раніше, не вистачає, тому взялися за майно профспілок.

Хронологічно юридичні взаємини між двома організаціями розвивалися наступним чином:

  • Після пожежі 2014 року, коли Будинок профспілок був пошкоджений, ТОВ "БЦ Майдан Плаза" вирішив інвестувати кошти у відновлення будівлі.
  • Інвестиційний договір був укладений в 2015 році, в якому було прописано всі зобов'язання сторін. "БЦ Майдан Плаза" мав повністю профінансувати ремонт усіх приміщень Будинку профспілок, загальна сума інвестицій - 170 млн грн.
  • Також було укладено іпотечний договір, згідно з яким іпотекотримач (ТОВ "БЦ Майдан Плаза") отримав в іпотеку частину приміщень Будинку спілок, яка повинна була стати його власністю після внесення всієї суми інвестицій. Решта приміщень залишаються у власності ФПУ.
  • У 2017 році іпотечний договір був припинений, адже сторони виконали свої зобов'язання в повному обсязі.
Loading...