live

Реформувати пенсійну систему під час кризи не можна, – економіст

Пенсії

Фото з відкритих джерел

А які гарантії, що накопичення українців не знеціняться, поцікавився Олексій Плотніков

Зараз, у період кризи, у період зростання безробіття, не час для того, щоб реформувати пенсійну систему в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Експерт прокоментував ініціативу уряду, який хоче з 2021 року запустити в Україні накопичувальну пенсійну систему. Така система, до прикладу, діє у Фінляндії.

"Ця ідея непогана, особливо, якщо брати благополучну Фінляндію. Але більш ніж сумнівно брати кризову Україну, яка традиційно в кризі, плюс криза коронавірусу, плюс криза падінь на нафту і багато іншого, – і Фінляндію, яка більш, ніж позитивна. Але якщо брати по суті, таку систему можна вводити як додаткову до солідарної. Тобто всі отримують з Пенсійного фонду, але певні категорії ще й вносять додаткові внески чи їхні роботодавці вносять додаткові внески, якими вони будуть користуватися після виходу на пенсію. Але це не можна робити під час падіння, під час кризи, під час зростання безробіття, щоб держава вийшла на зростання, на певний, за мірками України, стабільний розвиток. Тоді можна було би експериментувати, реформувати, але зараз не час, щоб реформувати пенсійну систему", – зазначив Олексій Плотніков.

Новини за темою: Рада остаточно відхилила закон про пенсійний вік для жінок

Експерт наголосив, що є низка питань: які фонди будуть займатися накопиченням – державні чи недержавні, які гарантії, що недержавні фонди не "зникнуть", які гарантії, що не знеціняться накопичення тощо.

Як повідомляли, напередодні президент Володимир Зеленський зазначив, що український уряд розробляє програму підтримки пенсіонерів, яким виповнилося більше 75 років.

Додамо, президент зазначив, що кінець "епохи бідності" в Україні стовідсотково не настав.

Loading...