Реальна зарплата у вересні зросла на 4,3%, – Держстат

Фото з відкритих джерел

У той же час номінальна заробітна плата збільшилася на 4,8%

У вересні 2020 року порівняно з серпнем реальна заробітна плата в Україні зросла на 4,3%. За рік вона підвищилась на 9,7%. Про це повідомляє Державна служба статистики.

Згідно з даними, найбільше заробляють у сферах інформації, фінансових операцій та професійної і наукової діяльності - середня зарплата з урахуванням інфляції знаходиться у діапазоні 17-20 тис. гривень. 

У той же час, найменше отримують працівники у тимчасовому розміщуванні та організації харчування, охороні здоров’я та соцдопомоги - 6,5 та 8,9 тис. грн відповідно.

У сфері освіти спостерігається найбільше зростання серед усіх видів економічної діяльності - 24% за місяць та 20% з минулого року. 

Серед регіонів, перше місце займає місто Київ, де штатні працівники отримують понад 17 тис. грн - це на 10% більше за 2019 рік. Після нього розташовуються Донецька та Київська області, де зарплати становлять майже 12 тисяч гривень. Найменші кошти отримують на Волині та Чернігівщині - у цих регіонах середній рівень заробітної плати - 9,8 тис. грн.

Номінальна заробітна плата з серпня збільшилася на 4,8% та становить майже 12 тисяч гривень.

Новини за темою: Держбюджет-2021: Як підвищення мінімалки й пенсій позначиться на економіці країни

Нагадаємо, з 1 вересня поточного року мінімальну заробітну плату підняли до 5 тис. грн на місяць.

До слова, з січня 2021 року мінімалка має зрости до 6 тис. грн, а з липня має становити 6,5 тис. грн.Loading...