Радник президента заявив, що програма МВФ потрібна Україні, щоб вистояти в умовах двох криз

Олег Устенко Скріншот відео

100 країн подалися на програми співпраці з МВФ, каже Олег Устенко

Програма Міжнародного валютного фонду потрібна Україні, щоб вистояти в умовах двох криз – кризи через пандемію COVID-19 та глобальної економічної кризи.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK під час включення заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Радник керівника держави зауважив, що виконання умов, які необхідні для того, щоб відкрити програму МВФ, – це плата за те, щоб вистояти в умовах двох криз. З одного боку, каже він, це криза через коронавірус, а з іншого – глобальна світова економічна криза.

"100 країн подалися на програми співпраці з МВФ зараз. Україна – одна зі 100, які подалися зараз на програми співпраці з МВФ. Більше 50 країн вже отримали попередню підтримку від МВФ про те, що програми будуть розпочаті. Україна потрапила в умови, коли відкрити програму розширеного кредитування вже було не можна..., МВФ як будь-який кредитор має обмежений ресурс. І тому було ухвалене компромісне рішення – замість фактично великої програми, розрахованої на 36 місяців, на 8 млрд дол., було ухвалене рішення, що буде відкрита програма на 5 млрд на 18 місяців. Знову таки, якщо ви зробите абсолютно простий перерахунок, то ви побачите, що в плані 18 місяців ця програма більша за своїм обсягом, тому що тоді мала бути 36-місячна програма на 10 млрд", – зазначив Олег Устенко.

Новини за темою: Дадуть не стільки, скільки бажала українська влада: Розенко про транш МВФ

Радник президента продовжив: "Основні вимоги, які є у цієї програми, вони фактично досить незначні... Незначні, тому що тут буквально кілька структурних маяків. Перший структурний маяк і основний, який стосується економіки, це утримання дефіциту державного бюджету на рівні, що не перевищує 7,5 % ВВП. Частина грошей, які будуть отримані від МВФ, підуть якраз на фінансування цього дефіциту. Це зазвичай нетрадиційна практика для МВФ до 2004 року, але майже традиційна після 2004 року і практично прийнята після кризи 2008-2009 рр.".

Олег Устенко додав що можна розмірковувати щодо того, чи слід було відкривати програму з МВФ, чи ні, проте в останньому випадку тоді слід відповісти на запитання, де взяти кошти, щоб профінансувати дефіцит державного бюджету, який виник цього року на фоні двох криз.

Нагадаємо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про банки, який потрібен для співпраці з МВФ.

Після чого Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди (Staff Level Agreement) про нову програму співпраці Stand-By на суму 5 мільярдів доларів.

Також нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що директори Міжнародного валютного фонду мають до 10 червня ухвалити остаточне рішення про виділення траншу Україні.

А 3 червня Міжнародний валютний фонд включив до порядку денного засідань питання про схвалення 18-місячної програми Stand-By для України. Рада директорів Міжнародного валютного фонду розгляне питання про надання траншу Україні 9 червня.

Loading...