Рада остаточно схвалила закон про незалежність бюджетів ОТГ: Що зміниться

ZIK.UA

За закон проголосувало 287 нардепів

Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроєкт №3614, яким передбачається невтручання районів до бюджетів громад. За закон проголосувало 287 нардепів. Про це повідомляє пресслужба ВРУ.

Згідно з документом, всі 1470 територіальних громад перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом з січня 2021 року. А це означає, що сільські, селищні, міські бюджети не будуть залежати від району, як це було раніше.

"Законом з метою створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі запроваджується єдиний уніфікований підхід до визначення складу доходів та видатків бюджетів місцевого самоврядування, незалежно від статусу населеного пункту (село, селище, місто районного, обласного значення тощо та їх об'єднання), зокрема, розширивши склад їх доходів за рахунок доходів, які "закріплені" на сьогодні за районними бюджетами, а також у зв'язківку із цим визначити окремо склад доходів та видатків для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань) та районних бюджетів", - зазначили в Раді.

У законі прописано, що територіальні громади будуть незалежними: органи влади районного рівня не матимуть на них ні адміністративного, ні фінансового впливу.

З прийняттям законопроєкту за бюджетами громад закріпиться 60% ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб).

Новини за темою: Без нових районів та зі змінами до Виборчого кодексу: Як влада готується до місцевих виборів-2020

Нагадаємо, у травні президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №2653 "Про внесення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні", яким Кабінет міністрів України уповноважили визначати адміністративні центри обласних територіальних громад.

Loading...