Рада дозволила погасити борги "Укрнафти" за гроші держбюджету

Фото з відкритих джерел

Борг "Укрнафти" 30,5 млрд грн, який виник через несплату ренти в 2014-2015 рр., буде погашений за кошти держбюджету. Алгоритм погашення затверджений законопроєктами №4119 та №4120, які Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому. Про це журналіст Олена Голубєва пише в статті "Коломойський не в накладі: чому влада закриває борги "Укрнафти" коштами бюджету" на сайті 112.ua.

Гроші, які "Укрнафта" віддасть в рахунок погашення боргу, будуть їй компенсовані через "Нафтогаз України", якому буде виділено з бюджету 32,2 млрд грн. Ці кошти будуть сплачені під приводом компенсації за газ, поставлений населенню на умовах PSO. Держкомпанії компенсують різницю між ціною імпортного газу, який вона закуповувала і фіксованою ціною PSO, нижче ринку, за якою постачала його населенню.

У свою чергу "Нафтогаз" віддасть "Укрнафті" 36,7 млрд грн за газ під приводом погашення заборгованості за газ, який був відібраний для потреб населення десять років тому, але не оплачений, а також на сплату за газ майбутнього видобутку. В результаті проведення, бюджет, з якого заберуть 32,2 млрд грн, отримає 10,3 млрд грн, які будуть спрямовані до фонду боротьби з COVID і на виплату зарплат шахтарям. "Укрнафта", в результаті проведеної операції, буде очищена від боргу і зможе нормально функціонувати, не побоюючись арештів рахунків податківцями.

"Поки держава заливає пожежу в "Укрнафті" бюджетними вливаннями і займає невиразну позицію щодо ролі олігарха у формуванні боргу "Укрнафти", він знаходиться у фіналі арбітражного процесу в Стокгольмі, в якій вимагає компенсацію 5,5 млрд дол. за відібраний для потреб населення і неоплачений газ", - йдеться в матеріалі.

У цьому процесі рішення буде на користь міноритаріїв, питання тільки в сумі, сказав 112.ua Сергій Куюн, який брав участь у Стокгольмському процесі як експерт на боці держави: "Факт відбору у "Укрнафти" 8 млрд куб.м газу ніхто не заперечує. Питання лише в сумі, як оцінити цей газ, але цифра в будь-якому випадку буде значною".

Остаточне рішення в спорі має бути винесено до кінця 2020 року.

Loading...