Рабінович: Платіжки за газ для українців повинні бути в два рази дешевші

Вадим Рабінович

Через самоуправство НАК "Нафтогаз України" наші громадяни майже вдвічі переплачують за газ. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив народний депутат, співголова "Опозиційної платформи – За життя" Вадим Рабінович.

"Платіжки за газ для українців повинні бути зменшені майже у два рази! Адже сьогодні НАК "Нафтогаз України" фактично завищує ціну на блакитне паливо майже вдвічі", – написав політик.

Він також пояснив, як виникла така ситуація і чому дії "Нафтогазу" є самоуправством.

"Все просто. У своїй постанові від 24 січня 2020 Кабмін зобов'язав "Нафтогаз" прив'язувати ціну на газ для населення до ціни на Нідерландському газовому хабі TTF + доставка. Але з початку 2020 року ціна газу в Європі зменшилася в 2,63 рази. А "Нафтогаз" знизив ціну для населення України лише в 1,45 рази! Тобто, майже в два рази менше, ніж у Європі! Нескладна арифметика, правда?" – риторично запитав парламентарій.

Причому, за його словами, це не єдине порушення "Нафтогазом" постанови Кабміну, яке призводить до завищення ціни на газ.

"Більше того, "Нафтогаз" додатково обдирає народ, завищуючи свій заробіток до 14,5%, при дозволеній "торговій націнці" в 1,917% (це закріплено все в тій же постанові). Різниця в ціні – майже 700 грн на тисячі кубометрів. Або додаткові 13% в платіжці кожної української родини", – резюмував Вадим Рабінович.

Раніше повідомлялося, що в березні українці внесли за житлово-комунальні послуги 15,7 млрд грн, що на 20% менше, ніж у лютому (19,6 млрд грн).