Питання ОВДП – не до Нацбанку, а Мінфіну, – ексміністр економіки Милованов

Міністр економіки України Тимофій Милованов YES2019/Володимир Чеппель

Міністерство фінансів вирішує, який об’єм ОВДП купувати та на яку ставку погоджуватися

Питання ОВДП, насправді, не до Національного банку. Це питання до Міністерства фінансів.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив ексміністр економіки Тимофій Милованов.

Коментуючи заяву голови Ради НБУ Богдана Данилишина про те, що за час перебування на посаді глави НБУ Якова Смолія висока облікова ставка не відповідала рівню інфляційних ризиків, а укріплення обмінного курсу не відповідало фундаментальним економічним тенденціям, Милованов зауважив:  

"Питання ОВДП, насправді, не до Національного банку. Ось тут є велика помилка. Нацбанк у даному випадку ні до чого. Це питання до Міністерства фінансів. Міністерство фінансів вирішує, який об’єм ОВДП купувати та на яку ставку погоджуватися", – заявив колишній міністр економіки.  

Разом з тим Тимофій Милованов підкреслив, що вартість грошей – це не вартість облікової ставки, а репутація уряду. 

Новини за темою: Стало відомо, хто тимчасово очолить Нацбанк після Смолія

"Скажу просту фразу: вартість грошей – це не вартість облікової ставки. Це репутація. Гроші коштують репутації. І коли в уряду низька репутація, платити доведеться багато. Коли репутація висока, платити доведеться мало. Ось в цьому проблема. Але не в тому, що там хтось щось не так сказав. І тепер – де знаходяться ці ОВДП? 90% ОВДП знаходяться в українській банківській системі. А більшість української банківської системи складають державні банки. Тобто, по суті, держава сама себе фінансує", – пояснив гість програми.

Новини за темою: Смолій з трибуни Ради заявив, що його відставка - це протест і червона лінія

Нагадаємо, голова Ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що за останні роки пріоритети банківського сектору відмежувалися від ненадійного і складного кредитування реальної економіки та зосередилися на вкладенні коштів у низькоризикові боргові зобов'язання держави та депозитні сертифікати НБУ.

"На кінець 2019 року величина коштів, вкладених банками в ОВДП Мінфіну та депозитні сертифікати НБУ, становила 23% ВВП. Це вдвічі вище від рівня працюючих кредитів в економіці - 12% ВВП", - уточнив він.

Також на думку Данилишина, політика правління НБУ негативно впливала на стабільність державних фінансів.

"Ситуацію високої волатильності і можливого блокування на ринку ОВДП міг би розв’язати НБУ, виступивши учасником операцій з купівлі-продажу ОВДП на вторинному ринку, що не суперечить законодавству. Однак це питання "потонуло" в численних дискусіях щодо трактування поняття "незалежний Національний банк", - заявив голова Ради НБУ.Loading...