live

Приватбанк подав новий позов проти Коломойського і Боголюбова на 5,5 млрд доларів

Ігор Коломойський Наталія Кравчук/НВ

Позов пов'язаний зі сумнівними операціями з виведення грошей з банку, які були проведені у Приватбанку з 2013 по 2016 роки

Приватбанк подав позов в суд Кіпру проти колишніх власників фінустанови Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті банку.

"Приватбанк нещодавно подав новий позов до суду Кіпру з метою відшкодування збитків у розмірі 5,5 млрд доларів у зв'язку зі схемами, які мають всі ознаки шахрайства та відмивання грошей і які, як вважає банк, були реалізовані його колишніми власниками – паном Ігорем Коломойським і паном Геннадієм Боголюбовим, одним з колишніх посадових осіб – Тимуром Новіковим і двома кіпрськими компаніями – PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited", – йдеться у ньому.

Як наголошується, вручення нового позову на Кіпрі відбулося 3 квітня 2020 року після винесення судом наказу проти PrimeCap по збереженню документів.

Позов банку стосується двох серій транзакцій, які, як стверджує фінустанова, були незаконно здійснені в період між 2013 і 2016 роками за вказівкою його колишніх власників та за сприяння інших відповідачів і передбачали сплату величезних сум компаніям, які належали і / або контролювалися Коломойським та Боголюбовим, за кредитними договорами, які, як вважає банк, є уявними і жоден з яких не був погашений.

Такі транзакції включали схему, за якою 2,34 млрд доларів були скеровані до кіпрської компанії, пов'язаної з колишніми власниками банку – Duxton Holdings Limited, шляхом перерахування траншами по 30 млн доларів протягом чотирьох місяців в 2013 році.

Варто відзначити, що зазначений  позов є частиною вимог Приватбанку до Коломойського і Боголюбова, розглянутих в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі на загальну суму понад 10 млрд доларів.

Банк розраховує на отримання відшкодування від своїх колишніх власників у повному обсязі в зв'язку з понесеними ним збитками в період, коли банк перебував під їх пануванням і контролем, і націлений домогтися правосуддя як для банку, так і для українських платників податків.

Як відомо, в грудні 2016 року Кабмін за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку прийняв рішення про націоналізацію фінустанови. Держава в особі Мінфіну отримала 100% в капіталі Приватбанку.

До речі, нещодавно повідомлялося, що сам Коломойський виграв суд проти колишньої керівниці НБУ Валерії Гонтаревої.

Loading...