Привалова: Введення мита зробить дизпаливо і газ менш доступними для українців

Неля Привалова enkorr.ua

Президент "Нафтогазової асоціації України" Неля Привалова впевнена, що об'єктивних причин для введення мита на імпорт нафтопродуктів немає. Про це вона заявила в прямому ефірі NEWSONE у п'ятницю, 12 червня.

"Ця ініціатива, у разі її прийняття в першу чергу відіб'ється на підвищенні цін як для оптовиків, так і для споживачів, у тому числі аграріїв, перевізників, комунальних служб. Це призведе до додаткових витрат з бюджету на закупівлю палива для армії, поліції, медицини та інших цілей. Тобто для всіх, хто купує паливо у роздріб, ціна стане вищою після введення мит", - пояснила вона.

З її слів, ініціаторами початку розслідувань і введення мита на рівні 8,5% (з подальшим збільшенням до 25%) стали три компанії: "Укрнафта", "Укртатнафта" і "Нафтогаз України". Вони мотивували це тим, що дизпаливо продається за заниженими цінами.

"Проте це абсолютно не відповідає дійсності. Оскільки навіть зараз закупівлі дизпалива і скрапленого газу з імпортних джерел відбувається за цінами, які є вищими від світових, оскільки український ринок є дефіцитним за цими видами палива, у зв'язку з чим став і "преміальним", - розповіла вона.

Привалова вважає, що метою введення мит на нафтопродукти є збільшення заробітку. При цьому для суспільства ці види палива стануть менш доступними.

Експерт впевнена, що об'єктивних підстав для початку розслідування, ініційованого заявником, абсолютно немає. У такий спосіб вони хочуть підвищити рентабельність зазначених компаній.

Нагадаємо, раніше редактор професійного сайту Enkorr Віталій Крижевський заявляв, що ввести мито на нафтопродукти хочуть тільки для того, щоб збільшити доходи заводів.

Loading...