Прості українські громадяни зараз на динаміку валютного курсу не впливають, – аналітик назвав причину

Фото з відкритих джерел

Люди не мають вільних коштів, каже Віктор Скаршевський

Пересічні українські громадяни сьогодні на курс валют не впливають – люди не йдуть в обмінники, оскільки не мають вільних гривень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економічний аналітик Віктор Скаршевський.

"Що стосується девальвації, яка зараз відбувається, все відбувається в межах норми. Основні причини – це те, що спекулянти-нерезиденти, які минулого року завели 5 млрд дол. в Україну під найвищу прибутковість, зараз виводять свої кошти з України. І в липні, ось в цьому місяці, цей процес посилився, тому збільшився попит на валюту, і тому зараз йде девальвація. Плюс до цього процесу приєдналися також спекулянти, які хочуть на цьому заробити. Також і експортери, користуючись нагодою, притримують частково свою валютну виручку, щоб отримати за вищим курсом більше гривень", – сказав експерт.

Віктор Скаршевський наголосив: "А ось з точки зору простих українських громадян, то вони зараз на динаміку валютного курсу, в принципі, не впливають з однієї простої причини. Чому люди зараз не побігли в обмінники купувати долари, який дорожчає? Тому що у людей немає вільних гривень".

Новини за темою: Тиждень почався зі здешевлення гривні: Курси валют від НБУ

Нагадаємо, голова НБУ Кирило Шевченко заявляв, що коливання курсу гривні знаходяться в межах норми, а отже, Нацбанк не бачить підстав для втручання в ситуацію на валютному ринку.

Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют. Так, 23 липня долар становить 27,77 грн, євро - 32,18 грн.

Loading...