live

Програма уряду: Є три можливі варіанти стимулювання економіки в умовах пандемії

kiev.informator.ua

У Кабміні вважають, що поступова оптимізація карантину сприятиме відновленню економіки

Життя в умовах пандемії триватиме понад рік, і є лише три можливі варіанти стимулювання економіки у даній ситуації. Про це йдеться в Програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19.

Згідно з програмою, перший варіант передбачає створення групового імунітету внаслідок повного скасування карантину - так званий "Сценарій Середньовіччя".

При цьому, в Кабміні вважають, що це призведе до великої кількості інфікованих, що не дозволить великій частині населення брати участь у процесі відновлення економіки.

Другий варіант — це карантин до виявлення можливості лікування або вакцинації від COVID-19.

У такому разі, продовження тотального карантину до моменту розробки вакцини чи ефективних методів лікування (12-18 місяців) призведе до критичного падіння економіки, безробіття, важкої соціальної кризи.

"На фоні боротьби з COVID-19 та порятунку людей від даної хвороби може бути спровокована більша кількість смертей внаслідок соціальних заворушень, втрати доходу, стресу, росту злочинності", - передбачають в уряді.

Третій варіант - адаптивний карантин, жорсткий контроль над COVID-19 та відновлення функціонування економіки.

У програмі зазначається, що в такому випадку достатня кількість тестувань та моніторинг ізольованих дозволять контролювати поширення COVID-19.

Окрім того, при цьому варіанті адаптивний карантин дозволить повністю підготувати медичну систему до піка кількості інфікованих та мінімізувати негативні наслідки від поширення коронавірусу COVID-19.

У Кабінеті міністрів вважають, що поступова оптимізація карантину сприятиме відновленню економіки та дозволить підвищити благополуччя населення.

Як зазначається, уряд усвідомлює ризик альтернативних сценаріїв, тому попередніми рішеннями КМУ було здійснено перехід до адаптивної моделі карантину.

Новини за темою: Зеленський: Україні потрібно більше економічних рішень під час виходу з епідемії

Нагадаємо, днями уряд презентував Державну програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених COVID-19.

Loading...