Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Програма Шмигаля написана "грантожерами" та експертами в інтересах іноземних країн, – політтехнолог Загородній

Тарас Загородній. Фото Синиця Олександр / УНІАН

Прем'єр продемонстрував сировинну модель економіки

Програма прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля не має ніякого стосунку до розвитку економіки. Вона написана так званими грантожерами та експертами, які діють в інтересах іноземних країн, але не в інтересах українців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Тарас Загородній зауважив, що проблема чинного прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля в тому, що "слуги народу" почали читати ті документи, які надходять їм або з Банкової, або з Кабінету міністрів. І що стосується прийняття законопроєкту про державний бюджет у другому читанні, додав експерт, нардепи можуть прийняти його, незважаючи навіть на відсутність програми уряду, адже Шмигаль продемонстрував, що має змогу виходити на домовленості з депутатами.

Разом з тим політичний експерт звернув увагу на те, що деякі обіцянки прем’єр-міністра є зовсім нереалістичними, що мало б насторожити нардепів.

"Говорити про те, що ця обіцянка (збільшити заробітні плати до 900 дол., а пенсії – до 300 дол., – ред.) буде виконуватися паном Шмигалем, – ну, він занадто оптиміст, це по-перше. А по-друге, я подивився цю програму – ніяких там 900 доларів за 10 років не буде. Це точно не показник, до якого слід прагнути. Він продемонстрував абсолютно сировинну модель економіки, яка не дасть такого прибутку. Це не має ніякого стосунку до розвитку економіки. Написана так званими грантожерами, експертами, які діють в інтересах іноземних країн, але не в інтересах України і українців", – прокоментував Тарас Загородній.

Новини за темою: Заяви Шмигаля про неможливість виплати пенсій через 15 років некомпетентні, держава зобов'язана їх виплачувати, – експерти

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що середня зарплата в Україні до 2030 року складе майже 900 доларів (приблизно 25 тис. грн, - ред.), а пенсія - близько 300 доларів (приблизно 8,4 тис. грн, - ред.). Про це він заявив на презентації результатів економічного аудиту держави в п'ятницю, 6 листопада.

За словами глави уряду, збільшити заробітні плати та пенсії Україні дозволить подвійне зростання ВВП, яке очікується протягом наступних 10 років.

"Тільки ринок землі за цей період може принести країні 85 млрд додаткового ВВП. Середня вартість землі зросте в п'ять разів за 1 гектар. Таке зростання може бути - і світовий досвід тому підтвердження", - зазначив Шмигаль.

Прем'єр додав, що при такому прогнозі в Україні середня зарплата збільшиться до 890 доларів на місяць, а пенсія до 288 доларів.

Loading...