Прогнозований дефіцит бюджету – майже 300 млрд грн, а це 7,5% ВВП, – економіст

facebook.com

Бюджет-2020 за доходами буде на одну десяту менший, ніж це закладалося наприкінці 2019 року, каже Андрій Блінов

Скорегований бюджет, скоріш за все, буде виконаний, оскільки ключове покриття дефіциту бюджету – це запозичення за кордоном.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст-міжнародник Андрій Блінов.

Експерт, коментуючи інформацію про перевиконання надходжень до загального фонду державного бюджету у липні, зауважив, що монетарна політика до цього не причетна.

"Мова про план. Завжди у будь-якій діяльності можна собі поставити план, понижуючи планку, який можна виконати. Тому абсолютно правильно порівнювати доходи, акумульовані за сім місяців у порівнянні з попереднім періодом минулого року. Так, це падіння на 10% у середньому. Чим можна його пояснити? Так, дійсно, його можна пояснити тим, що значною мірою країна взагалі не працювала половину березня, квітень, значну частину травня, і зараз ми чуємо про ризик того, що "червоними" та "помаранчевими" зонами може бути накрита певна частина України, що також не сприятиме економічному зростанню, і, відповідно, сплаті податків", – зазначив Андрій Блінов.

Новини за темою: Різкого обвалу гривні не буде, але найгірше, що економіка потрапила у депресивний стан, – Суслов

Експерт продовжив: "Якщо говорити про загальний дефіцит, то давайте просто згадаємо бюджетні зміни, які були ухвалені навесні, після початку карантину. Там чітко записано, що держава і так очікувала, що бюджет за доходами буде десь на 0,1 менший, ніж це закладалося ще наприкінці 2019 року під час ухвалення бюджету на 2020. А з іншого боку, витрати різко збільшені – дороги, COVID-фонд тощо. І загальний дефіцит, який прогнозується, становить майже 300 млрд грн, це 7,5% ВВП. Це, дійсно, серйозна сума, і можна сказати, що ми чітко рухаємося по цьому закладеному у законі графіку".

Андрій Блінов зауважив, що скорегований навесні бюджет, скоріш за все, буде виконаний, оскільки ключове покриття дефіциту бюджету – це запозичення за кордоном, які надходять дуже активно.

Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів України, у липні надходження загального фонду держбюджету становили 58 млрд грн при плані у 51,95 млрд грн. Рівень виконання плану становить 111,6%, проте у порівнянні з липнем минулого року доходи менші на 10,1 млрд грн.

Як повідомляли, 29 липня Кабінет міністрів України схвалив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки. За попереднім прогнозом, валовий внутрішній продукт у 2021 році становитиме 4505,9 млрд грн (104,6 відсотка до попереднього року). У 2022 році – 5089,4 млрд грн (104,3 відсотка до попереднього року), а у 2023 році – 5689,7 млрд грн (104,7 відсотка до попереднього року).

Loading...