Профспілки хочуть, аби "Енергоатом" встановив прийнятну ціну для кінцевого споживача, - Аліксійчук

Телеканал ZIK

Через зупинення декількох атомних енергоблоків, в Україні заявився дефіцит дешевої електроенергії

Працівники "Енергоатому" вимагають, аби  генеруюча державна компанія могла постачати кінцевому споживачу, безпосередньо кожному громадянину України, дешеву електроенергію, на яку сьогодні очікують люди.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Аліксійчук.

Коментуючи страйк працівників державного підприємства "Енергоатом", Аліксійчук зауважив, що підприємство сьогодні працює не на повну потужність, однак, якщо дозволити працювати всім енергоблокам, то підприємство може вийти на прибуток. Ба більше, додав парламентар, "Енергоатом" матиме достатньо електроенергії, щоб випустити її на ринок за прийнятною ціною.

"Якщо дозволити всім енергоблокам працювати на повну потужність, на яку вони розраховані, тоді ми будемо мати достатнью кількість електроенергії, щоб випустити її на ринок за прийнятною ціною як для "Енергоатому", як для генеруючої державної компанії, так і для кінцевого споживача", – підкреслив нардеп.

За його словами, саме цього і вимагають профспілки.

"За моєю інформацією, вони вимагають, щоб "Енергоатом" мав можливість працювати з кінцевим споживачем не за нав’язаними формулами, а за ціною, яку вони бачать – розумну, вмотивовану, за якою вони зможуть працювати як прибуткова організація, і , за рахунок чого генеруюча державна компанія "Енергоатом" зможе постачати кінцевому споживачу, безпосередньо кожному громадянину України, дешеву електроенергію, на яку сьогодні очікують люди", – прокоментував  Олександр Аліксійчук. 

Новини за темою: Нардеп Жупанін про ситуацію з "Енергоатомом": Правильно, що люди вийшли під Кабмін, тому що потрібно міняти важелі впливу на уряд

Нагадаємо, голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявляв, що на сьогодні потужність "Енергоатому" використовується не в повному обсязі, хоча могла б використовуватися більше. Відповідно, якби більше атомних блоків працювало і на більшій потужності, вони б виробляли більше електроенергії, і був би кращий фінансовий стан.

Раніше повідомлялося, що первинна профспілкова організація (ППО) ДП НАЕК "Енергоатом" планує попереджувальну акцію протесту біля Міністерства енергетики та Кабінету міністрів з метою перегляду державної політики по відношенню до генеруючої компанії.

 Loading...