Продовження політики високого дефіциту бюджету: Економіст назвав ризики

Фото з відкритих джерел

Ідеться про ризик інфляції та девальвації гривні, пояснив Андрій Блінов

Продовжувати зараз політику настільки високого дефіциту бюджету – це високий ризик стрибка інфляції та девальвації національної валюти.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст Андрій Блінов.

"Короткостроково, на період гострої фази кризи, а коронавірус був безпрецедентним у тому сенсі, що Україна зупинила майже на весь другий квартал ділову активність. У нас, наприклад, було по пасажирських перевезеннях показник другого кварталу до попереднього кварталу - 99,8%. Тобто фактично галузь зникла на три місяці... У цьому плані повторення, скоріш за все, неможливе, тому що жоден уряд сьогодні якоїсь іншої країни, в тому числі і український, не планує запроваджувати тотальний карантин. Але, з іншого боку, на той період, коли зупинялася економічна активність і потрібні були кредитні канікули, потрібні були якісь виплати, потрібно було скасувати сплату податків, ці періоди залишилися у минулому. Тому зараз продовжувати політику настільки високого дефіциту бюджету – це високий ризик стрибка інфляції та девальвації національної валюти", – заявив Андрій Блінов.

Новини за темою: Ріст видатків і дефіциту та "коронавірусний фонд": Чим проєкт держбюджету-2021 відрізняється від цьогорічного

Експерт додав, що дефіцит бюджету тривалий час на такому високому рівні бути не може.

"Я чув прогнози, що дефіцит бюджету на рівні вищому, ніж 3% ВВП, це основна норма бюджетного кодексу, яка зупинена, передбачається, мені здається, до 2023 року. Тобто ми будемо з наслідками коронавірусу боротися м’якою фіскальною політикою років чотири. Це певний такий зашморг або така лазівка для певних наближених до уряду бізнесів, які зможуть використати, у тому числі, отримуючи фінансування", – сказав Андрій Блінов.

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

У Міністерстві фінансів України назвали основні показники державного бюджету на 2021 рік.

Додамо, проєкт державного бюджету на 2021 рік внесли до Верховної Ради.

Loading...