Порушено матеріальне право і процедуру ухвалення: КСУ має визнати закон про ринок землі неконституційним, – Німченко

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Конституційний суд, який має діяти виходячи з приписів Конституції, зобов'язаний задовольнити  вимоги "Опозиційної платформи - За життя" і визнати неконституційним закон про ринок землі, виходячи з двох мотивів: перший – порушено матеріальне право і друге – порушена процедура ухвалення закону.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

Народний депутат нагадав, що "Опозиційна платформа – За життя" оскаржила закон про ринок землі і має намір довести це питання до кінця та добитися "позитивних результатів".

"Ми впевнені, що він є неконституційним, ми впевнені, що Конституційний суд, який має діяти виходячи з приписів Конституції, зобов'язаний задовольнити  наші вимоги і визнати неконституційним закон про ринок землі, виходячи з двох мотивів: перший – порушене матеріальне право і друге – порушена процедура. А Конституція чітко вказує, що порушення процедури прийняття закону, що суттєво вплине на його зміст і мету, є нічим іншим як підставою для визнання його неконституційним", –  підкреслив народний депутат.

Новини за темою: Від закону про ринок землі програють всі, крім спекулянтів і банкірів, – Чаплига

Німченко переконаний, що Конституційний суд винесе рішення на користь "Опозиційної платформи – За життя". Водночас  він додав, що КСУ – це ще не остання інстанція.

"І ви будете свідками, які тут будуть баталії йти. Але кому незрозуміло, що землю купили за 10 мільярдів обіцяних кредитів МВФ?!" – акцентував політик.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Але у Верховній Раді відразу заблокували підписання цього документу, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні 13 квітня, народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування відповідного закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі.