Порівняно з 2013 роком українці платять за опалення у п’ять з половиною разів більше, – експерт

Фото з відкритих джерел

Держава залишає громадян наодинці з питаннями централізованого теплопостачання та постачання гарячої води, зауважив Валентин Землянський

Українці платять за опалення у п’ять з половиною разів більше порівняно з тарифами у 2013 році.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

Експерт, коментуючи ініціативу уряду щодо передачі права встановлювати тарифи на теплову енергію, гарячу воду, водопостачання та водовідведення від НКРЕКП до влади на місцях, зауважив, що таке рішення – це фактично похорон централізованого теплопостачання і гарячої води, бо жодна місцева влада не буде розвивати цю сферу, а насамперед дбатиме про власні рейтинги та намагатиметься втримати тарифи, які є на сьогодні. Валентин Землянський констатував, що, таким чином, держава продовжує самоусуватися із ключових сфер життєзабезпечення українських громадян.

Новини за темою: Журналіст Кацман: Початок нової передвиборчої кампанії – "слуги" перекладають відповідальність за високі тарифи на місцеву владу

"Вона пішла з так званого ринку газу, залишивши нас наодинці з постачальниками, не давши жодних інструментів захисту. Тепер вона залишає один на один, власне кажучи, з питаннями теплопостачання та постачання гарячої води – централізованих", – зазначив експерт.

Валентин Землянський зауважив, що єдине, що держава залишає централізованим, – це помпу з перекачування грошей, оскільки НАК "Нафтогаз України" підніматиме вартість газу.

"У нас 80% собівартості – це газ. Відповідно, ми почали платити за опалення, боюся зараз помилитися, у п'ять з половиною разів більше порівняно з благословенним 2013 роком", – додав Валентин Землянський.

Як повідомляли, Кабінет міністрів ухвалив законопроєкт, яким право встановлювати тарифи на теплову енергію, гарячу воду, водопостачання та водовідведення пропонується передати від НКРЕКП до влади на місцях.

Раніше повідомляли, що Верховна Рада не змогла проголосувати за законопроєкт про новий механізм встановлення тарифів на комуналку.Loading...