Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Попри збитки "Нафтогазу" звільнити Коболєва буде непросто, - експерт

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв Фото з відкритих джерел

Незважаючи на те, що "Нафтогаз України" за 9 місяців отримав консолідований збиток 17 млрд грн порівняно з прибутком 12,9 млрд грн за аналогічний період 2019 року, а до кінця року вийти в плюс вже не зможе, звільнити голову правління НАК Андрія Коболєва буде вкрай складно у зв'язку з протиріччям у законодавстві і серйозним зарубіжним лобі. Про це журналіст Олена Голубєва пише в статті "Спустили газ: Чому "Нафтогаз" за рік скотився до збитків?" на сайті 112.ua, посилаючись на експерта Growford Institute Валерія Клочка.

"Чого тільки варта історія про війну з Коболєвим! Під час неї Окружний адміністративний суд Києва 14 травня 2019 року скасував поправки до статуту НАК, згідно з якими Кабмін міг звільнити Коболєва. У березні контракт з ним було продовжено ще на 4 роки", - нагадав експерт.

Директор ExPro Consulting Геннадій Кобаль нагадав 112.ua, що в нинішньому році "Нафтогаз" покинули вельми впливові топменеджери. У квітні пішов співвласник одного із найбільших газових трейдерів — групи "Енергетичні ресурси України", громадянин США Андрій Фаворов (очолював у "Нафтогазі" газовий дивізіон і відповідав, зокрема, за один із наймасштабніших напрямків – видобуток). Улітку пішов Юрій Вітренко, який обговорював із президентом РФ Володимиром Путіним питання газових відносин перед підписанням контракту із "Газпромом". Андрій Коболєв на цих переговорах не був присутній. Вітренко також курував напрямок "Укрнафти" і, як кажуть, користувався великою підтримкою її міноритарного акціонера Ігоря Коломойського. ЗМІ писали, що Коболєв практично "видавив" Вітренка з компанії, ліквідувавши його посаду. Сам Коболєв залишився біля керма "Нафтогазу".

Противники Коболєва дорікають йому за прорахунки, які зокрема призвели і до збитків "Нафтогазу". Юрій Вітренко, який покинув компанію, заявив, що нинішні результати роботи "Нафтогазу" демонструють те, що компанія є неефективною і потребує докорінних змін, а не "потьомкінських сіл".

У жовтні Держаудитслужба скерувала на ім'я прем'єр-міністра Дениса Шмигаля лист, в якому, за словами експертів, є чіткий висновок про те, що керівництво "Нафтогазу" не забезпечило відповідного рівня фінансової дисципліни, а його діяльність є недостатньо ефективною. Кабмін делегував право поставити крапку в цій суперечці Службі безпеки України, висновки якої поки не відомі.

Loading...