Польща оштрафувала "Газпром" на €50 мільйонів через "Північний потік - 2"

Північний потік-2

Фото з відкритих джерел

Загалом були оштрафовані 6 компаній

Польський регулятор UOKiK оштрафував російську компанію "Газпром" за небажання співпрацювати в антимонопольному розслідуванні щодо будівництва газопроводу Nord Stream — 2. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Як повідомляється, причиною розслідування стало те, що у 2018 році "Газпром" підписав фінансові угоди, які фінансують будівництво газопроводу без згоди від польського регулятора. UOKIK вважає, що ці угоди переслідують ту ж мету, що і створення спільного підприємства і, відповідно, вимагають його згоди. Тоді регулятор предʼявив звинувачення шістьом компаніям:

  • російському "Газпрому";
  • швейцарській Engie Energy;
  • нідерландським Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Як зазначається, під час розслідування президент регулятора запросив у "Газпрому" документи, що стосуються справи, але компанія відмовилася їх надати. Зокрема, UOKiK просив надати контракти, які уклали дочірні підприємства "Газпрому" з іншими компаніями, які фінансують будівництво "Північного потоку — 2".

"Попри юридичне зобовʼязання співпрацювати з регулятором, компанія не надавала цю інформацію. На мій погляд, це навмисний акт, який повинен був перешкодити продовженню розгляду. Тому я вирішив накласти на "Газпром" штраф у розмірі майже 213 мільйонів злотих. Це максимальна санкція, яка передбачена законом", — заявив президент UOKiK Томас Хростний.

Новини за темою: Оператор "Північного потоку-2" оскаржив рішення суду ЄС

Раніше повідомлялося, що посольство США в Німеччині застерегло компанії від участі в спорудженні газопроводу "Північний потік 2".

Loading...