Половина населення перебуває у коридорі між мінімальною та середньою зарплатою, - ДПС

Олексій Любченко Фото з відкритих джерел

Він заявив, що підняття зарплати на 40% є реальним

Підвищення мінімальної заробітної плати на 40% є цілком реальним. Про це в інтерв’ю виданню LB.ua розповів Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

За його словами, торік менше мінімальної зарплати 4173 грн отримували 3,5 млн осіб, тобто чверть. Більше середньої зарплати 10 500 грн отримували стільки ж – 3,6 млн осіб, також чверть. Тобто половина населення перебуває у коридорі між мінімальною та середньою зарплатою.

"Як я казав півтора місяця тому, ми податки з податків беремо. Українське ноу-хау вигадали – зарплата в собівартості. Якщо у нас 18% податку на доходи фізичних осіб плюс 22% ЄСВ – це 40% навантаження. Військовий збір не чіпаю – це святе. Можна до 30% знизити та добрати 2-3% податком з продажів і все. Розвантажити бізнес і забрати податки на кінцевому пункті", – зазначив Олексій Любченко.

За словами очільника ДПС, зниження навантаження на 10% дозволить розвантажити фонд оплати праці. Натомість компенсувати ці кошти можна, зокрема, шляхом контролю за оподаткуванням іноземних доходів та доходів від здавання майна в оренду. Так, наприклад, є громадяни, які мають у власності по 10 та більше квартир, а таких близько 3 тис., проте не всі з них декларують отриманий дохід від здавання в оренду майна.

Новини за темою: Зарплата 17 тисяч і зниження безробіття: Уряд схвалив прогноз розвитку України до 2023 року

Раніше повідомлялося, що наприкінці серпня цього року Верховна Рада України може зібратися на позачергову сесію, на якій депутати планують внести зміни до державного бюджету для підвищення мінімальної зарплати до 5000 гривень.

Loading...