Похитне банківську систему та курс, - Шмигаль про наслідки відсутності співпраці з МВФ

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі із заступником директора Європейського департаменту МВФ Джулією Козак і керівником місії МВФ в Україні Роном ван Роденом, 20 вересня 2019 року

president.gov.ua

Прем'єр додав, що наразі для України не стоїть питання щодо самих грошей МВФ

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав можливі наслідки відсутності співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, умовою фонду щодо продовження співпраці з Україною є прийняття так званого "банківського закону". Прем'єр пояснив, що неприйняття цього закону є наразі "єдиним бар'єром" на шляху до кредитної програми МВФ в обсязі 8 млрд доларів.

"Сподіваюся, що за тиждень-півтора цей бар'єр буде подоланий", - додав Шмигаль.

Разом з тим, він додав, що наразі для України не стоїть питання щодо самих грошей МВФ, є питання довіри міжнародних інвесторів і відсутність співпраці з МВФ "буде означати поганий сигнал для всіх".

"Це, скоріше за все, спричинить відтік з українських цінних паперів, спричинить різкі коливання на курсовому ринку, на ринку капіталів, похитне банківську систему. Пережити ми переживемо, але питання як переживемо. І найголовніше, скільки часу економіка буде відновлюватися", - додав він.

Нагадаємо, раніше у МВФ спрогнозували падіння ВВП України на 7,7% у 2020 році.

Loading...