Після вибухоподібного зростання ціни на газ підвищаться тарифи на тепло і гарячу воду, – Рева

Андрій Рева Скріншот ZIK

Колишній міністр поцікавився, що робитиме влада, коли не вистачить грошей на субсидії

Після вибухоподібного зростання ціни на газ підвищаться тарифи на теплопостачання і гарячу воду, натомість програму житлових субсидій постійно скорочують. Що влада робитиме наступного року, коли не вистачить грошей на фінансування субсидій?

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева.

Андрій Рева зауважив, що єдина система захисту українців, які не мають змоги оплачувати за житлово-комунальні послуги за підвищеними тарифами, це субсидії.

"Але за такого вибухоподібного зростання тарифів, а майте на увазі, що цей "листопадівський" тариф і жовтневий буде закладений у ціну вартості тепла і гарячої води. Уявіть собі, як зараз виросте ціна на тепло і гарячу воду і в Києві, і у Вінниці, і у Львові. Для того, щоб захистити людей, у яких невисокі доходи, будуть збільшуватися видатки за програмою житлових субсидій. Вони у минулому році, порівняно з 2019-м, у 2020-му скоротили на 10,5 млрд грн, і протягом цього року скоротили ще на 10 млрд грн. І на наступний бюджет вони планують ще на 2 млрд грн скоротити. У мене перше питання – як вони збираються захистити людей до кінця року і що вони збираються робити у наступному році, коли у них не вистачить грошей на фінансування програми житлових субсидій?" – поцікавився Андрій Рева.

Новини за темою: Що хоче, те і робить: "Нафтогаз" монопольно встановлює ціну на газ, – Рева

Як повідомляли, українська газопостачальна компанія НАК "Нафтогаз" оприлюднила ціну на газ для населення у листопаді – вона зросла на 35%.

Нагадаємо, в Україні 1 серпня запрацював ринок газу для населення. Таким чином споживачі можуть самостійно обирати постачальника залежно від ціни та сервісу.

До слова, НАК "Нафтогаз України" оприлюднив оптову ціну на природний газ для виробників теплової енергії. Зокрема, вартість підскочила на 24% — до 5374,1 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування).Loading...