Пік виплат за комунальні послуги для українців буде у лютому-березні, – Решмеділова

Політологиня Олександра Решмеділова. Фото: Aleksandra Reshmedilova/Facebook

Чому проґавлено той момент, коли розпочався опалювальний сезон, поцікавилася політолог

Пік виплат за житлово-комунальні послуги в Україні припаде на лютий-березень, коли прийдуть платіжки, відповідно, за січень і лютий.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявила політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова.

Гостя студії нагадала, що очільники НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв та Юрій Вітренко мали збільшити видобуток українського газу, проте ця програма була провалена.

"У нас є газ власного видобутку, і зрозуміло, що його собівартість набагато нижча, ніж на європейських хабах. Зрозуміло, що можна було б постачати його населенню за тією ціною, яка є у собівартості, але це ось той ринок газу, про який ми говоримо, у своїй дії", – зазначила Олександра Решмеділова.

Новини за темою: Рада в перший день роботи заслухає Шмигаля щодо високих тарифів

Гостя ток-шоу нагадала, що ті платіжки, які зараз отримують українці, – це оплата за послуги, отримані у грудні.

"Тобто це збільшення не є настільки критичним, як анонсоване, бо пік… буде якраз у лютому, коли вони (споживачі. – Ред.) будуть отримувати за січень, і в березні, коли будуть отримувати за лютий", – зазначила Олександра Решмеділова.

Політолог каже, що в країні є всі можливості, щоб знизити тарифи вже сьогодні: "Питання в іншому – чому проґавлено той момент, коли розпочався опалювальний сезон. Таке відчуття, що насправді ми з вами живемо в країні, де немає сезонності, де немає зміни пір року".

Як повідомляли, під Івано-Франківськом, у селі Ямниця, люди перекрили державну дорогу з вимогою скасувати підвищені тарифи на газ.

Додамо, що раніше протести проти підвищення тарифів на газ пройшли в Полтаві, Херсоні, Запоріжжі, Вінницькій, Закарпатській та Львівській областях. Також раніше стало відомо, що 15 січня має відбутися загальноукраїнська акція протесту проти підвищення тарифів на газ.

Loading...