Підвищення "мінімалки": З'явився текст законопроєкту Зеленського

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Зарплату планують збільшити з 1 вересня цього року

У Верховній Раді України з'явився текст законопроєкту щодо збільшення мінімальної заробітної плати для українців, який напередодні подав президент Володимир Зеленський. Про це свідчать дані на сайті парламенту

Так, у документі глава держави запропонував з 1 вересня збільшити мінімальну заробітну плату для громадян до 5 тисяч гривень, що на 5,86 відсотків більше нинішньої суми. 

Крім цього, законопроєкт пропонує збільшити видатки на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки (ЄТС). Зокрема, його розмір планують встановити на рівні 2 225 гривень.

Зазначається, що таке підвищення хочуть забезпечити завдяки економії на обслуговуванні державного боргу. Ця сума становитиме 3,5 мільярдів гривень, а виникла вона через відхилення фактичного курсу гривні стосовно іноземних валют порівняно з прогнозним курсом.

Також мають намір збільшити планові податкові надходження на 541,3 мільйонів гривень:

  • на 461,3 млн грн – з податку та збору на доходи фізичних осіб
  • на 80 млн грн – з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування.

До слова, 7 серпня документ було передано на розгляд Комітету. 

Новини за темою: Мінімальна зарплата і держбюджет: Що можуть розглянути на сесії Ради в кінці серпня

Нагадаємо, 6 серпня Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3963, у якому запропонував підвищити розмір мінімальної заробітної плати для громадян.

Loading...