Підвищення "мінімалки" в Україні – це пряма підстава для підвищення податків для бізнесу, – ексміністр економіки

Віктор Суслов

з відкритих джерел

У Верховній Раді України з'явився текст законопроєкту щодо збільшення мінімальної заробітної плати для українців

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні дозволить уряду збільшити суму податків. І додаткові видатки бюджету на підвищення зарплати повністю компенсуються збільшенням податків.  

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Експерт зауважив, що жодне підприємство в Україні не хоче підвищувати мінімальну заробітну плату своїм працівникам, тому що це потягне за собою збільшення видатків на зарплату і збільшення податків.  

"І не дарма Європейська бізнес-асоціація заявляє про те, що підвищення "мінімалки" рівнозначне підвищенню податків. І це справді так. Чому наш президент і уряд полюбили цю ідею підвищення заробітної плати? Це не лише через любов до власного народу, це і по тій причині, що підвищення мінімальної заробітної плати дозволяє збільшити суму податків. Податок на доходи фізичних облич росте, і єдиний соціальний внесок теж. І ці додаткові видатки для бюджету на підвищення зарплати повністю компенсуються збільшенням податків. Тому бізнес-асоціація і попереджає нас та уряд про те, що багато підприємств будуть змушені повернутися до практики виплати зарплат у конвертах, щоб не платити податків", – сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Мінімальна зарплата і держбюджет: Що можуть розглянути на сесії Ради в кінці серпня

Також за словами експерта, підвищення "мінімалки" – це шанс для чинної влади, щоб наростити рейтинги напередодні виборів. 

"І підвищення мінімальної зарплати, і обіцяне підвищення пенсій – це все заходи до місцевих виборів, щоб якось наростити рейтинги правлячої партії і отримати додаткові голоси. Далі з виконанням цих обіцянок буде складно", – прокоментував ексміністр економіки.

Як повідомляли, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет Міністрів України має намір підвищити мінімальну заробітну плату до 5 тисяч гривень з 1 вересня.

Як зазначається у повідомленні на сайті президента України, Денис Шмигаль представив попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату.  

"З 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тисяч гривень, з 1 січня наступного року - до 6 тисяч гривень, а з 1 липня 2021-го – до 6,5 тисяч гривень", - йдеться у повідомленні.

На сьогодні мінімальна зарплата в Україні становить 4723 гривні. В останній раз її підвищили з 1 січня 2020 року.

Loading...