Підвищення "мінімалки" у короткі терміни небезпечне, однак бюджет витримає, - Зеленський

Володимир Зеленський РБК-Україна

У планах підняти "мінімалку" до 6,5 тисяч гривень до середини 2021 року

Президент Володимир Зеленський заявив, що раптово піднімати мінімальну заробітну плату небезпечно, однак збільшення до 6,5 тисяч гривень бюджет витримає. Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу "Україна 24". 

"Обов'язково витримає (бюджет, - ред.). Я вважаю, що це дуже важливо. Це не просто обіцянки. Мінімальна заробітна плата – до неї прив'язані всі зарплати в нашій країні. П'ять тисяч – це перше підвищення. Ми точно знаємо, що ми можемо збільшити до 6,5 тисяч", - зазначив Зеленський. 

Новини за темою: Перша хвиля COVID-19 в Україні відбувається тільки зараз, - Зеленський

Водночас президент попередив, що в короткі терміни збільшувати мінімальну зарплату небезпечно, однак він, Кабмін та НБУ впевнені, що все вдасться. 

"По-перше, і в бюджеті немає таких грошей, але це і небезпечно з точки зору якихось інфляційних процесів. Але ми впевнені, уряд, Національний банк. Це спільна позиція. Шість тисяч гривень ми маємо намір запровадити з початку 2021 року, П'ять тисяч зараз – з 1 вересня. І потім в середині 2021 року буде 6,5 тисяч", – зазначив президент.

Новини за темою: Підвищення "мінімалки": З'явився текст законопроєкту Зеленського

Нагадаємо, 6 серпня Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, у якому запропонував підвищити розмір мінімальної заробітної плати для громадян. 

Згодом президент заявив, що підвищення розміру мінімальної заробітної плати для українців - це лише перший крок у напрямку цивілізованого рівня життя в Україні.

Loading...