Підстав для паніки немає: Боргове навантаження у 2021-му співмірне з можливістю його профінансувати, – Марченко

Міністр фінансів Сергій Марченко Фото з відкритих джерел

Міністр наголосив, що у держави не настільки велике боргове навантаження, аби це призвело до дефолту

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що не можна призупинити виплати за запозиченнями й віддати ці кошти українцям, як це пропонує опозиція, оскільки, якщо один раз не заплатити кошти, які ви винні, іншого разу вам не повірять і не позичать. Про це він заявив в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK.

"Я ставлюся до таких ідей категорично негативно. Можна один раз не заплатити кошти, які ви винні, іншого разу вам не повірять і не позичать. На жаль, у практиці України такі випадки були, коли ми здійснювали реструктуризації. Я вважаю, що треба знаходити можливості, не доводити до ситуації реструктуризації, проводити відповідну виважену боргову політику, щоб про ситуацію навіть не йшла мова. 

Списують борги і проводять реструктуризації країни, в яких політики абсолютно безвідповідальні, або країни, в яких немає можливості навіть заплатити за своїми боргами. Тому, я вважаю, Україна не має йти ні в тому, ні в іншому напрямку. Ми – самодостатня країна, ми маємо самостійно стояти твердо на ногах і відповідати за власними зобов’язаннями і запозиченнями", - сказав Марченко.

На питання ведучого, чи вдасться Україні уникнути дефолту, міністр наголосив, що у держави не настільки велике боргове навантаження, аби це призвело до такої катастрофи.

"Слово "дефолт" прошу не вживати. Немає необхідності його вживати, тому що у нас не таке велике навантаження боргове, не лякайте людей. У наступному році наш борг скоротиться на 3% від ВВП, і я не бачу умов для паніки. У нас боргове навантаження у наступному році нормальне, співмірне з нашими можливостями його профінансувати", - додав Марченко.

Новини за темою: Ми не будемо надувати бюджет-2021 необґрунтованими доходами і збільшувати дефіцит, – Марченко

Нагадаємо, 18 вересня міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання парламенту представив нардепам проєкт державного бюджету на 2021 рік. Зокрема, він передбачає зростання економіки на рівні 4,6% та інфляцію у 7,3%.

Крім цього, доходи у державному бюджеті на наступний рік плануються на рівні 1071 млрд грн (+92,3 млрд грн до плану 2020 року), а видатки – на рівні 1350 млрд грн.

Loading...