Піднімайте по 100 грн в місяць – тоді інфляції не буде, – Охріменко про мінімальну зарплату і пенсії

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Додати відразу тисячу до мінімальної зарплати – це багато, каже експерт

Пенсії чи мінімальну зарплату потрібно підвищувати не різко, а по 100 грн в місяць – тоді інфляції не буде.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт, коментуючи пропозицію представників монобільшості відкласти підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тисячі гривень, нагадав, що раніше він прогнозував, що підвищення мінімальної заробітної плати до 6 тисяч гривень з нового року не відбудеться.

"Там дуже велике зростання. Просто якби додати 300-500 грн, то реально, а відразу тисячу – багатенько… Можна було б запланувати, наприклад, так: з 1 січня – 5300 грн, з 1 квітня – 5500 грн, потім можна 6000 грн, потім – 6500 грн. Так спрацює. Не треба різко. Це ми про зарплату, а час від часу мене запитують, як можна пенсії підняти. Говорю: та піднімайте по 100 грн у місяць, і тоді, дійсно, інфляції не буде", – сказав Олександр Охріменко.

Новини за темою: Держстат зафіксував зниження середньої зарплати українців на 358 гривень

Нагадаємо, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відклав би підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тисяч гривень із 1 липня 2021 року до 1 грудня 2021.

Раніше у Міністерстві освіти і науки заявляли, що підвищення зарплат вчителів не скасували, а відтермінували, оскільки в держбюджеті не вистачає 50 млрд грн, необхідних для такого кроку.Loading...