Підготовка до опалювального сезону може бути провалена через велетенські борги, – Скаршевський

Зрив опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі з відкритих джерел

Ідеться про заборгованість і населення, і теплокомуненерго, каже аналітик

Підготовка до опалювального сезону в Україні може бути зірвана через велетенські борги на газовому ринку, які вже перевищили 114 мільярдів гривень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економічний аналітик Віктор Скаршевський.

Аналітик спрогнозував, з якими труднощами Україна може зустрітись уже восени.

"Знову може бути провал підготовки, бо накопичилися величезні борги на газовому ринку. Вони вже перевищили 114 мільярдів гривень, включаючи також борги населення за природний газ, також включаючи й борги теплокомуненерго за природний газ у сумі 70 млрд грн. Без розв'язання цієї проблеми теплокомуненерго не зможуть нормально підготуватися до зими. Тут або доведеться – впевнений, що цього не буде, – щоб розв'язати цю боргову проблему, підвищувати тарифи у 2-2,5 раза, або зрив опалювального сезону, або списання все ж таки нарешті за принципом і за прикладом ринку електроенергії цих боргів теплокомуненерго. Тоді якось можна буде до зими, до опалювального сезону підготуватися", – сказав Віктор Скаршевський.

Новини за темою: Від касових апаратів до росту тарифів на світло: Топ-8 змін в Україні з 1 серпня

Експерт нагадав, що відповідний законопроєкт № 3800-1 вже зареєстрований у Верховній Раді.

Як повідомляли, Національна газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на блакитне паливо в рамках тарифу "Річний". Річний тариф передбачає, що за кубометр газу споживачам доведеться віддати 4,73 гривні з ПДВ і без урахування доставки.

Перед цим "Нафтогаз" встановив ціну на газ для населення на серпень. Зокрема, вартість природного газу зросла на 0,27 гривні за кубометр. У компанії пояснили, що підвищення ціни пов'язане з тим, що ринок входить у сезон високих цін з наближенням опалювального періоду.

Loading...