Перевантажених фур на дорогах України не буде: Криклій анонсував прийняття закону про регулювання перевезень

Міністр інфраструктури Владислав Криклій Фото з відкритих джерел

До кінця року в Україні має відбуватися зважування фур в русі

До кінця року в Україні планується встановити 54 комплекси автоматичного зважування фур в русі, а також прийняти законопроєкт, який передбачає контроль перевізників,  вантажовідправників і вантажоотримувачів.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури зауважив, що до кінця року в Україні планується встановити 54 комплекси автоматичного зважування фур в русі, що дозволить без людського фактора перевіряти габаритно-вагові порушення та накладати на порушника штраф.

Також для врегулювання сфери вантажних перевезень, як повідомив Криклій, планується прийняти відповідний законопроєкт.

"Законодавство у нас вже буде прийняте, я сподіваюся, Верховною Радою у вересні-жовтні, процедури по закупівлях ми проводимо, і починаючи з листопада ці 54 комплекси будуть встановлюватися. Тому до кінця року у нас вже має відбуватися зважування в русі", – заявив міністр.

Він додав, що цей законопроєкт передбачає контроль, самоконтроль і відповідальність.

"Наразі у нас всю відповідальність адміністративну несе тільки перевізник. А цей  законопроєкт передбачає відповідальність і вантажовідправника, і, більше того, вантажоотримувача. Крім цього впроваджується електронний реєстр товарно-транспортних накладних, що взагалі унеможливлює, щоб завантажити фуру понад норму, яка передбачена законодавством", – розповів міністр інфраструктури.

Новини за темою: Ваговий контроль на дорогах України буде цілодобовим

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повідомив про посилення контролю за дотриманням норм завантаження автомобілів з підключенням Нацполіції та Служби безпеки.

Також раніше повідомляли, що Володимир Зеленський приєднався до одного з чатів, де далекобійники допомагають один одному уникати контролю за перевантаженими вантажівками, і пригрозив відповідальністю водіям та власникам автотранспорту.Loading...