Падіння транзиту російського газу територією України становить 40%, – Омелян

Володимир Омелян

Mind

РФ втратила частину ринку у Європі, зауважив колишній міністр

Падіння транзиту російського газу українською територією становить орієнтовно 40 відсотків.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив міністр інфраструктури України у 2016-2019 рр. Володимир Омелян.

"Падіння транзиту газу українською територією з боку Росії - десь орієнтовно 40%. За підсумками цього року очікують 50-55 мільярдів кубів, а це менш суттєво", – повідомив колишній міністр.

Гість студії зазначив, що причина зменшення транзиту газу – падіння споживання російського блакитного палива у Європі.

Новини за темою: У "Нафтогазі" розповіли, скільки "Газпром" заплатить Україні за 2020 рік

"Насправді російський газ ефективно заміщується LNG газом, який надходить зі Сполучених Штатів і з країн Перської затоки. Росіяни через свою непоступливість і таку тупу політику традиційну газову втратили суттєву частку ринку і продовжують втрачати. І тут для України є шанс. Добре, що "Нафтогаз" зметикував вчасно і запропонував європейським партнерам використовувати наші газосховища, бо ми на цьому заробляємо насправді теж гроші… Але щодо транзиту самого російського газу – тут чи 2 млрд назвуть як перемогу, це не перемога, бо транзит падає", – сказав Володимир Омелян.

Новини за темою: Аварія біля Чабанів: Транзит газу до Європи забезпечений у штатному режимі, – Міненерго

Як повідомляли, 16 березня 2020 року "Оператор ГТС України" здійснив транзит перших обсягів газу між двома країнами Європейського Союзу.

Нагадаємо, з 1 березня ТОВ "Оператор ГТС України" та словацький оператор ГТС Eustream a.s. запустили віртуальний реверс газу. Зазначається, реверс буде здійснюватися через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород".

Loading...