Падіння гривні неминуче, – ексміністр економіки

Віктор Суслов

Минулого року курс гривні був штучно завищений

Зміцнення гривні відбулося зовсім не за рахунок зростання експорту чи зростання промислового виробництва, навпаки, промисловість у нас впала на 5%. Тому падіння гривні зараз абсолютно закономірне й економічно обґрунтоване.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 рр. Віктор Суслов.

Віктор Суслов зауважив, що минулого року курс гривні був штучно завищений, а згодом, шляхом продажу нерезидентам, власникам спекулятивного капіталу, державних цінних паперів України та позики у розмірі 5 мільярдів доларів, курс долара було знижено, а гривню – зміцнено.  

"Тобто зміцнення гривні відбулося зовсім не за рахунок зростання експорту, зростання промислового виробництва, навпаки, промисловість у нас впала на 5%. Тому падіння зараз гривні абсолютно закономірне й економічно обґрунтоване. Хоча б до того ж рівня, який був рік тому", – заявив експерт.

Новини за темою: Експерти озвучили наслідки обвалу світових ринків для України

Віктор Суслов прогнозує, що курс долара найближчим часом підніметься до рівня 26-27 гривень за долар.

"Можна було допускати це падіння. Воно не привело б до якихось негативних наслідків. Але Національний банк пішов іншим шляхом. Намагаючись втримати цей штучний курс гривні, в умовах, коли гроші від нерезидентів вже не надходять і нерезиденти вже не купують наші папери, а навпаки, продають їх і виводять валюту, вчора Нацбанк продав близько 300 мільйонів доларів для підтримки курсу з валютних резервів, витративши значну їх частину", – зауважив економіст.

Тому, вважає експерт, зараз не потрібно впадати у паніку і не потрібно витрачати валютні резерви держави.

Як повідомляли, Національний банк України 10 березня на тлі коливань валюти продав 250 мільйонів доларів для стримування курсу валюти.

Також у головному банку зазначили, що загалом для недопущення "розгойдування" курсу за минулий тиждень було продано загалом 307 млн доларів США.

Також представництво Нацбанку запевнило, що загалом ситуація лишається стабільною, а банківська система має достатньо високий рівень ліквідності, і в разі потреби готове підтримати фінансовий ринок.Loading...