Отримання Україною траншу МВФ до кінця року малоймовірне, - Morgan Stanley

Причиною цього можуть стати поточні невирішені питання за програмою України з Фондом

У Morgan Stanley вважають, що Україна навряд чи отримає гроші від МВФ до кінця року Фото з відкритих джерел

Отримання Україною траншу в розмірі 0,7 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ) до кінця 2020 року малоймовірно через кількість поточних невирішених питань за програмою України з Фондом. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на аналітиків інвестбанку Morgan Stanley.

Відзначається, що плани Кабінету Міністрів профінансувати більшу частину дефіциту в бюджеті-2021 шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) занадто завищені. У зв'язку з цим Україна змушена співпрацювати з МВФ.

Крім того, в банку переконані, що проблеми з внутрішнім фінансуванням дефіциту можуть призвести до необхідності збільшення його зовнішнього фінансування в рази.

"Чиста емісія ОВДП на весь рік вимагатиме середньомісячної чистої емісії в 17 млрд грн, що набагато вище поточного рівня. З початку цього року чиста емісія ОВДП склала лише 31 млрд грн", - йдеться у заяві аналітиків.

Новини за темою: Кабмін закликав МВФ розпочати роботу місії в Україні в онлайн-режимі

Водночас термін обігу цих облігацій значно знизився, а частка нерезидентів на внутрішньому ринку запозичень продовжила скорочення.

"Така ситуація підвищує ймовірність зовнішнього фінансування, але поточна програма з МВФ вже йде з порушенням графіка ще до першого її перегляду. Morgan Stanley нагадує, що ця ситуація типова для України: п'ять попередніх програм з фондом були профінансовані лише на 40%", - йдеться у повідомленні.

Також аналітики відзначили, що не виключений ще один випуск єврооблігацій України у 2020 році. Однак, це може статися при наявності такої можливості на ринку.

Нагадаємо, нещодавно голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомляв, що Україна може отримати черговий транш Міжнародного валютного фонду в грудні 2020 року.

Loading...