"Оптимізму немає": Ексміністр економіки назвав, коли очікувати наступний транш МВФ і чому без нього ніяк

Віктор Суслов

Україна весь час балансує на межі дефолту, зазначив Віктор Суслов

До того часу, поки Міжнародний валютний фонд (МВФ) не побачить остаточний текст уже ухваленого і проголосованого державного бюджету України на 2021 рік, жодних траншів не буде.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Експерт зазначив, що затягування бюджетного процесу в Україні дуже впливає на рішення Міжнародного валютного фонду.

"Можна впевнено стверджувати, що, поки МВФ не побачить остаточний текст уже ухваленого і проголосованого бюджету, жодних траншів від МВФ не буде. Таким чином, очікуваний другий транш не буде отриманий, і, швидше за все, буде отриманий вже після нового року. І президент України, звичайно, має рацію: українська економіка дуже слабка. Україна весь час балансує на межі дефолту, на межі банкрутства, і в цьому сенсі Україна абсолютно залежна від грошей МВФ. Ми змушені продовжувати жити в борг з огляду на слабкість і неефективність економічної політики нашої влади", – сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: В МВФ підрахували, на скільки скоротиться населення України за 6 років

Експерт пояснив, що транш МВФ потрібен Україні для того, щоб поповнити золотовалютні резерви, які поступово зменшуються; щоб втримати курс гривні; щоб провести достатньо високі виплати нерезидентам – держателям облігацій, які виходять з українських цінних паперів, притім, хочуть вийти за найбільш вигідного за них курсу.

"Тому для цих цілей, для розрахунку за боргами, по суті, нам потрібен цей транш", – підсумував Віктор Суслов.

Новини за темою: МВФ підрахував збитки від пандемії COVID-19

Колишній урядовець також зауважив, що причин для великого оптимізму немає, швидше, навпаки, є підстави для песимізму, – навіть у наступному році Україна не зможе вийти на рівень зростання економіки у 2019 році.

Як повідомляли, голова НБУ Кирило Шевченко зазначив, що Національний банк України очікує отримати транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці 2020 року.

Нещодавно Кабінет міністрів України створив міжвідомчу робочу групу з питань координації переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Група була утворена з метою виконання зобов’язань української сторони в рамках програми Stand-by.Loading...