ОП прогнозує падіння ВВП України до 4,8 %

Офіс президента

Фото з відкритих джерел

Заступниця керівника ОП зауважила, що останні 3 місяці свідчать, що економіка поволі відновлюється

Падіння ВВП України у цьому році не перевищуватиме 4,8 %. Про це в ефірі "Свободи слова" заявила заступниця керівника Офісу президента України Юлія Ковалів.

"Ми оцінюємо, що падіння ВВП буде не більш ніж 4,8%. І це є значно кращий показник у порівнянні з тим, який ще на початку року в період невизначеності спостерігали ми в Україні. Насправді якщо подивитися глобально на економіку, то єврозона за перше півріччя впала в середньому на 11,2%. Тобто загалом цьогоріч світова економіка падає", - сказала Ковалів.

Коментуючи прогноз падіння ВВП України від МВФ, заступниця назвала його надто песимістичним, зауваживши, що останні 3 місяці свідчать, що економіка поволі відновлюється.

До слова, нещодавно Міжнародний валютний фонд поліпшив оцінку падіння ВВП України у 2020 році до 7,2%. Разом з тим Фонд прогнозує, що у 2021 році ВВП України зросте на 3 % (раніше прогнозували 1,1 %), у 2025 році - зростання на 4 %.

Новини за темою: Всесвітній банк оновив економічний прогноз для України на 2020 рік

Нагадаємо, раніше Світовий банк спрогнозував у 2020 році ВВП України, внаслідок коронакризи, впаде до 5,5%. Зокрема, СБ погіршив прогноз спаду ВВП України на 2 відсоткові пункти, на 2021 рік - на 1,5 в. п.

Loading...