Окремого фонду не буде: У "Слузі народу" пояснили, як у 2021 році фінансуватимуть видатки на боротьбу з COVID-19

Ірина Верещук

censor.net.ua

Ірина Верещук має сумніви щодо ефективності створення окремого фонду

Окремого фонду боротьби з коронавірусом у державному бюджеті на 2021 рік не передбачено, але будуть програми, в які "зашиють" видатки на боротьбу з COVID-19.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, повідомила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Ірина Верещук.

Народна депутатка зазначила, що стежитиме за запланованими у держбюджеті на 2021 рік видатками на оборону, освіту та медицину. Ірина Верещук розповіла, які зміни були внесені до проєкту державного бюджету.

"Від чого не очікують дохід, це, наприклад, дивіденди від державних підприємств. Їх зменшили, немає очікувань. Отже, ми ще раз розписуємося у тому, що держава не є ефективним власником, і дивідендів може не надійти. Також я бачу зменшення доходів від НБУ, а це мільярди, тобто це величезна складова доходів, і тут мені цікаво, чому ми зменшуємо доходи від НБУ. Де збільшують доходи – доходи від ПДВ ми збільшили, від зарплат, які будуть, але це не є суттєво. Ми хочемо побачити дійсно засадничі напрямки, якими ми збільшимо базу. Від ліцензування грального бізнесу – це теж несерйозно, 3-4 млрд. Звичайно, зі світу по нитці, але це не той шлях", – сказала Ірина Верещук.

Новини за темою: Щоб істотно вирішити проблему бідності, коштів у наступному бюджеті не буде, – Гетманцев

Народна депутатка додала, що окремого фонду боротьби з коронавірусом у державному бюджеті на 2021 рік не передбачено, але будуть програми, в які будуть "зашиті" видатки на боротьбу з COVID-19.

"Чи це правильно? Дивіться, ми вже створювали фонд. Чи він був ефективним? Якщо ми переорієнтовували кошти на дороги, отже, про якийсь ефект говорити годі", – сказала Ірина Верещук.

Як повідомляли, на позачерговому засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада схвалила зміни до Бюджетного кодексу за основу.

Також Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про держбюджет на 2021 рік.

Loading...