Охріменко: Доки в Україні не буде адекватного прожиткового мінімуму, зарплати і пенсії не будуть нормальними

Олександр Охріменко - 112.ua

Проблема прожиткового мінімум існує в Україні вже більше ніж 10 років

Поки в Україні не буде нормального прожиткового мінімуму, пенсії, виплати, зарплати, доплати будуть ненормальні. Тому що прожитковий мінімум – це основа.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. 

Експерт зауважив, що прожити на ті гроші, які держава сьогодні декларує як прожитковий мінімум, практично неможливо.

"Проблема прожиткового мінімум існує у нас приблизно 10 років. І кожен говорить, що ми виправимо. Але ми ж бачимо, що нічого не робиться. Але дійсно, поки у нас не буде нормального прожиткового мінімуму, пенсії, виплати, зарплати, доплати будуть ненормальні. Тому що прожитковий мінімум – це основа", - наголосив експерт.

Разом з тим Охріменко додав, що сьогодні прожитковий мінімум в Україні рахується не зовсім коректно, тому одним із найголовніших завдань уряду має бути привести прожитковий мінімум до нормального показника. 

"Більше нічого не треба. Ні реформ, нічого. От тільки перерахувати прожитковий мінімум", - підкреслив президент Українського аналітичного центру й зауважив, що при поступовому збільшенню виплат ніякої інфляції в країні не буде.

Новини за темою: Від росту прожиткового мінімуму до рейсів у Туреччину: Топ змін з 1 липня

Як повідомляли, з 1 липня вчергове підвищується основний соціальний стандарт по країні – прожитковий мінімум. Так, з 1 липня по 30 листопада цього року прожитковий мінімум складе:

  • загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць – 2118 грн;
  • для дітей віком до 6 років – 1859 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн;
  • для працездатних осіб – 2197 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність – 1712 грн.

Також з 1 липня в Україні зросте допомога по безробіттю, мінімальний розмір аліментів, "декретні" та інші соціальні виплати.Loading...