Оголошено лауреатів Нобелівської премії з економіки

Американці Пол Мілгром і Роберт Вілсон отримали Нобелівську премію з економіки Нобелівська премія

Премія присуджена американцям Полу Мілгрому і Роберту Вілсону

Нобелівський комітет при Шведській королівській академії наук назвав імена лауреатів Нобелівської премії з економіки. Список претендентів до кінця тримався в таємниці. Про це повідомляє пресслужба Нобелівського комітету.

Згідно з повідомленням, премія присуджена американцям Полу Мілгрому і Роберту Вілсону — за розвиток теорії аукціонів.

У своїх роботах Вілсон і Мілгром не тільки роз'яснили, як працюють аукціони та чому учасники торгів поводяться певним чином, але і використовували свої теоретичні відкриття для створення абсолютно нових форматів аукціонів для продажу товарів і послуг.

Зокрема, Роберт Вілсон розробив теорію аукціонів об'єктів із загальним значенням — значенням, яке заздалегідь не визначене, але, зрештою, однакове для всіх. Вілсон показав, чому раціональні учасники тендеру, як правило, розміщують заявки нижче їхньої власної найкращої оцінки загальної вартості: їх турбує прокляття переможця — тобто надмірна плата та програш.

Своєю чергою, Мілгром сформулював більш загальну теорію аукціонів, яка не тільки допускає загальні цінності, але й приватні цінності, які варіюються в залежності від учасника торгів. Він проаналізував стратегії торгів у низці відомих форматів аукціонів, продемонструвавши, що формат принесе продавцю вищий очікуваний дохід, коли учасники тендеру дізнаються більше про оціночні значення один одного під час торгів.

Довідка:

Офіційна назва Нобелівської премії з економіки — премія Шведського державного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля. Шведський вчений склав заповіт в 1895 році, про економіку там нічого не говорилося, понад 70 років премії вручали медикам, фізикам, хімікам, письменникам, поетам і політикам.

Нащадки засновника премії цю номінацію не підтримують. На думку доктора юриспруденції Петера Нобеля, вона не відповідає духу і букві заповіту шведського хіміка і винахідника, листи якого свідчать про те, що він не любив економістів.

Голова "Товариства родини Нобелів" Томас Тюден вважає, що лауреата цієї премії треба було б оголошувати та вручати йому нагороду окремо від переможців у номінаціях, перелічених у заповіті.

Новини за темою: Від чорних дір до "генетичних ножиць": Хто і за що отримав Нобелівську премію у 2020 році

Нагадаємо, Нобелівську премію миру у 2020 році присудили Всесвітній продовольчій програмі за боротьбу з голодом.Loading...