Очільник "Нафтогазу" закликав США запровадити більше санкцій проти "Північного потоку-2"

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв Фото з відкритих джерел

За словами Андрія Коболєва, нові обмеження мають унеможливити завершення будівництва газопроводу

Голова компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликав США запровадити більше санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2". Про це він повідомив в інтерв’ю "Радіо Свобода" у Вашингтоні.

За словами Коболєва, він сподівається на повне унеможливлення завершення будівництва газопроводу завдяки введенню нових обмежень. Проте наразі існують побоювання, що Акт уточнення для захисту енергетичної безпеки Європи (PEESCA), за яким введено санкції, може бути прибраний з американського законодавства через імовірну шкоду американсько-німецьким відносинам.

Водночас Коболєв заявив, що в разі затвердження PEESCA, Росія матиме потребу експортувати більше газу до Європи саме через Україну впродовж наступних 1,5 років. Він додав, що РФ уже подала запит на збільшення обсягів транзиту наступного року.

Також очільник "Нафтогазу" зазначив, що мав зустріч із посадовцями Державного департаменту та Міністерства енергетики США. Крім "Північного потоку-2", йшлося про перспективи інвестицій у два великі родовища, зокрема в Чорному морі. "Ми прибули до Штатів також для того, щоб шукати партнерів, які допоможуть нам на фінансовому фронті і в отриманні компетенції та знань, як розвивати родовища", – висловився Коболєв.

Новини за темою: Польща оштрафувала "Газпром" на понад 6 млрд євро через "Північний потік-2"

Нагадаємо, нещодавно НАК "Нафтогаз" підтримав рішення Сполучених Штатів Америки щодо розширення санкції проти "Північного потоку-2". Тоді обмеження розширили перелік суб'єктів, які надають підтримку російським трубоукладальним суднам.

Loading...