live

Обіцянки уряду про доплату пенсіонерам мають віртуальний характер, – Розенко

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Фото: apostrophe.ua

Ймовірно, пенсіонери отримають одноразову доплату до пенсій у кінці квітня

Обіцянки про доплату пенсіонерам , які сьогодні прозвучали на засіданні уряду, мають віртуальний характер.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявив віцепрем’єр-міністр України у 2016-2019 роках Павло Розенко.

Колишній посадовець вважає, що українські пенсіонери не отримають по тисячі гривень з 1 квітня, оскільки 30 березня народні депутати не підтримали зміни до державного бюджету.

"Те, що сьогодні прозвучало на засіданні уряду, має віртуальний характер. Ці всі обіцянки ми чули. Але найголовнішу обіцянку, яка мала наступити сьогодні, 1 квітня, – це тисяча гривень, яку пенсіонери мали отримати. Ось 1 квітня, але пенсіонери не отримують свою допомогу, бо вчасно не були внесені зміни до державного бюджету України", – зауважив Павло Розенко.

Новини за темою: Кабмін перерахував розмір щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві

Водночас він розповів, що уряд має усі необхідні повноваження, щоб виплатити пенсіонерам додаткові кошти.

"Не забувайте, що пенсії людям починають платити з 3 квітня. Тому з 3 по 15 квітня уже всі пенсіонери отримають пенсії. Питання в тому, що цю виплату Володимир Зеленський як президент України проанонсував ще місяць тому. За місяць можна було 10 раз вирішити це питання на рівні Верховної Ради, Кабміну. Більше того, Кабінет Міністрів має можливість так переформатувати бюджет Пенсійного фонду, щоб зробити якісь виплати раніше", – сказав Розенко і додав, що, швидше за все, пенсіонери отримають одноразову доплату до пенсій у кінці квітня.

"Але пенсіонерам ця тисяча була потрібна ще місяць тому", – підсумував Павло Розенко.

Новини за темою: Пільги й виплати пенсіонерам і безробітним: Який соціальний захист можуть отримати громадяни під час карантину?

Як повідомляли, 30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради парламентарі не підтримали запропоновані Кабінетом міністрів зміни до державного бюджету.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявляв, що з 1 травня уряд розпочне індексацію пенсій громадянам країни. А з 1 квітня Кабмін буде готовий виплатити додаткову тисячу гривень тим пенсіонерам, які мають пенсію меншу за 5 тисяч гривень.

Також на своєму засідання 1 квітня уряд підтримав соціальні ініціативи президента, що спрямовані на захист пенсіонерів та інших вразливих верств населення у зв’язку з глобальною кризою, спричиненою поширенням COVID-19.

Loading...