Новий очільник "Укрзалізниці" розповів, що планує зробити пасажирські перевезення беззбитковими

Володимир Жмак Економічна правда

Непрофільні для "Укрзалізниці" напрями будуть віддані на аутсорс

Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак планує зробити пасажирські перевезення беззбитковими шляхом переговорів щодо компенсації вартості проїзду пільговиків. Про це він сказав в інтерв'ю "Економічній правді".

"В першу чергу буде досягатися (беззбитковість пасажирських перевезень, - ред.) укладенням публічних договорів з тими сторонами, які зацікавлені в пасажирських перевезеннях. І щоб відшкодування перевезення пільговиків відбувалося не через рік після того, як залізниця ці послуги надала", - зазначив Жмак.

За його словами, наразі заборгованість по пільговиках тільки Міносвіти наближається до мільярда гривень.

"Якщо ці борги будуть погашені, з'явиться можливість зробити пасажирські перевезення "хоча б беззбитковими". Серед необхідних кроків – укладання публічних договорів, оптимізація, пріоритет електропоїздам із сидячими місцями й оптимізація руху", - роз'яснив Жмак.

В той самий час він додав, що непрофільні для "Укрзалізниці" напрями будуть віддані на аутсорс.

"Звичайно, треба покращувати і сервіс, і інше, але, в першу чергу, ми маємо позбутися тих бізнесів, які для нас не є профільними. Чому в складі "Укрзалізниці" є пральня? Це не наша експертиза! Наша експертиза – це локомотиви, колія, диспетчеризація. Пральня – це чисто аутсорсингові послуги, тому відповідальність за такий напрямок – це перший приклад, на який завжди вказують: білизна мокра, сира, брудна, із запахом", - підкреслив голова УЗ.

Новини за темою: Замість відремонтованого поїзда лімузини: "Укрзалізниця" придбала розкішні автівки за 4,5 млн гривень

Нагадаємо, раніше новопризначений керівник "Укрзалізниці" Володимир Жмак розповідав, що має намір розділити УЗ на чотири бізнес-одиниці: вантажні перевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура, контейнерні перевезення.

Як повідомлялося, у 2021 році Кабінет міністрів може виділити бюджетні кошти для оновлення пасажирського рухомого складу, зокрема придбання 100 нових пасажирських вагонів.

Loading...