Немає механізму: Милованов назвав, що потрібно, щоб розпочати виплати ФОПам по 8 тис. грн

Тимофій Милованов Фото - скріншот

Без проєкту закону буде безконтрольне використання бюджетних грошей, зазначив позаштатний радник керівника ОП

Для того, щоб розпочати виплати ФОПам допомоги під час карантину у сумі 8 тис. грн, необхідно, щоб парламент ухвалив відповідний законопроєкт, адже без цього немає механізму, як виплачувати кошти.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив позаштатний радник керівника Офісу президента України Тимофій Милованов.

Відповідаючи на запитання, з якої дати українські підприємці, чий бізнес постраждав під час карантину, зможуть отримувати фінансову допомогу від держави у сумі 8 тисяч гривень, Тимофій Милованов зауважив: "Треба дивитися, що буде у законопроєкті. Тут воно якось пов’язано із бюджетним кодексом і з регламентом, тут я не знаю конкретні цифри, але ідея, що вони мають отримати… Щоб люди могли перед святами чи перед обмеженнями, щоб люди могли далі працювати".

Тимофій Милованов пояснив, що без ухвалення відповідного законопроєкту немає механізму виплат цих допомог.

Новини за темою: Питання про підтримку домогосподарств під час карантину взагалі немає на порядку денному, – Гавриш

"Без законопроєкту немає механізму. Воно спеціально так зроблено, бо інакше – це ж відповідальність, це ж бюджет. Мають прийняти законопроєкт, який дозволить це робити, тому що немає механізму, і це правильно, бо інакше буде безконтрольне використання бюджетних грошей. Для того парламент і існує, щоб контролювати уряд і щоб бюджет витрачався правильно для економіки. Ну, і для людей", – сказав Тимофій Милованов.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що підприємцям, чий бізнес постраждав від посилення карантину в Україні, виплатять по 8 тисяч гривень. Такі виплати отримають і звільнені наймані працівники.

За розрахунками, таку допомогу зможуть отримати 1,2 млн українців. Обсяг програми складе майже 10 млрд гривень. Крім того, буде передбачена компенсація за збереження робочих місць.

Зі слів президента, податковий борг до 3,06 тис. грн анулюють для майже чотирьох мільйонів українців.

Очільник країни також зазначив, що передбачаються податкові канікули, а при посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Loading...