Не буває просто "дірки" у Пенсійному фонді – там чиєсь прізвище обов'язково ховається, – Кацман

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Пенсія – це відкладена зарплата, наголосив експерт

Пенсія – це не допомога чи соціальна послуга, а відкладена частина зарплати, і якщо хтось її забирає, він є порушником, який забирає приватну власність.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман зауважив, що чинний, 18-й прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прийняв Пенсійний фонд із величезною "дірою", яка тільки цього року збільшилась на 17 млрд грн.

"І щороку, і кожен прем'єр приймає це без жодного аудиту! Не буває просто дірки в Пенсійному фонді, там чиєсь прізвище обов'язково ховається у цій дірі", – переконаний Володимир Кацман.

Гість ток-шоу наголосив, що пенсія – це не допомога держави чи соціальна послуга, це – відкладена частина зарплати людини, яка працювала. Володимир Кацман акцентував, що держава зобов’язана не просто виплачувати пенсію, а й надавати пенсіонеру низку послуг за ті кошти, які ця людина надавала Пенсійному фонду.

Новини за темою: Соціальна політика "слуг народу": Як влада збирається забезпечувати пенсіонерів та що передбачає накопичувальна система

"Поясніть прем'єру, що ці гроші – відкладена зарплата, а отже, це власність людей, платників податків, і якщо хтось забирає її або каже, що не буде назад жодного повернення, це порушник, який забирає приватну власність, це Конституцію порушують", – сказав Володимир Кацман.

А ось для того, щоб замість солідарної пенсійної системи запровадити накопичувальну, каже експерт, необхідно, щоб в Україні працювали страхові компанії із великими капіталами, а для цього необхідні серйозні реформи.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час Соціального форуму Ради ООН з прав людини заявила, що пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів.

Раніше Світовий банк прогнозував зростання рівня бідності в Україні до кінця 2020 року до 2,3%.