НБУ збереже "плаваючий" курс гривні, - Шевченко

Національний банк України Радіо Свобода

Гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися

Плаваюче курсоутворення та ключові принципи роботи НБУ на міжбанку збережуться при новому керівнику центробанку. Нацбанк, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання курсу, як в одну, так і в іншу сторону. Про це в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" сказав голова Нацбанку Кирило Шевченко.

"Плаваючий курс, а отже, відображає попит та пропозицію на ринку. В минулому році був досить великий приплив валюти в країну, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку - гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися", - упевнений глава Нацбанку.

Втім, НБУ не буде публікувати точні критерії, за якими він визначає, коли йому потрібно виходити на ринок з інтервенціями.

"Ці критерії публікувати не будемо, так як вони тільки розв'яжуть руки для валютних спекуляцій. Якщо учасники ринку будуть наперед знати, коли НБУ виходить на ринок, вони будуть використовувати це для отримання спекулятивних доходів", - роз'яснив Кирило Шевченко.

Він вважає, що питання прийнятної курсової волатильності можна обговорювати. Але при цьому, як зазначив Шевченко, було б неправильно говорити про те, що така волатильність, як була з початку минулого року, є нормальною для ринку України.

Новини за темою: Тиждень розпочався зі зміцнення гривні: Курси валют від НБУ

Раніше у Нацбанку пояснили, що причиною різкого зростання долара став психологічний фактор.

Loading...