НБУ вперше випустив вертикальну банкноту із зображенням Леоніда Каденюка

Загальний тираж банкноти становить 50 тис. штук

Будівля Нацбанку України Фото - НБУ

Національний банк України випустив першу українську сувенірну банкноту з вертикальним дизайном, яка присвячена Герою України та першому космонавту часів незалежності Леоніду Каденюку. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Відомо, що основне зображення лицьової сторони банкноти – портрет Леоніда Каденюка. Купюра виготовлена ​​на папері з водяним знаком, який зображує земну кулю з материками. Відомо, що в товщу паперу введена 1,5-міліметрова захисна стрічка, а також захисні волокна, які мають флуоресцентне світіння під дією ультрафіолету.

Банкнота з зображенням Леоніда Каденюка Національний банк України

Крім того, банкнота містить ряд захисних елементів, серед яких оптично змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (при зміні кута нахилу банкноти колір елемента змінюється від зеленого до синього).

Зазначається, що купюра не є платіжним засобом. Проте придбати її можна буде в пунктах продажу НБУ, а також у банках-дистриб'юторах, до яких належать"Ощадбанк", "Укргазбанк", "Радабанк" і "ТАСкомбанк". Загальний тираж банкноти – 50 тис. штук, із яких 40 тисяч розміщено в сувенірній упаковці.

Новини за темою: НБУ вводить в обіг пам'ятну монету, присвячену кримськотатарському льотчику-асу

Нагадаємо, не так давно Національний банк України ввів в обіг нову пам’ятну монету "Передова". Монета випущена накладом 45 тисяч штук, а її номінал становить 5 гривень.

Loading...