НБУ у червні введе в обіг нову монету номіналом 10 гривень: Як вона виглядатиме

10-гривнева монета ввійде в обіг 3 червня Національний банк України. Facebook

Спочатку в обіг введуть понад 5 млн 10-гривневих монет

Національний банк України з 3 червня вводить нові монети номіналом 10 гривень, які замінять відповідну банкноту. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, 10-гривнева монета стане дійсним платіжним засобом на території України, нею можна буде вільно розрахуватися або здійснювати операції в банках.

"Це – частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року. Його мета – забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", - йдеться у повідомленні.

На першому етапі НБУ планує увести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, що будуть розподілені між підрозділами банку в регіонах.

Як зазначається, громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети.

"Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу. Поступово – у результаті природного зношення – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами", - додали у банку.

Нагадаємо, 20 грудня в Україні ввели в обіг монети номіналом 5 гривень. У регуляторі тоді зазначили, що завершують перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, "який містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави".

 

Loading...