НБУ розповів, якими будуть ставки за кредитами та депозитами у майбутньому

Будівля Нацбанку України Фото - НБУ

Депозитні ставки реагуватимуть на зниження облікової ставки

Процентні ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться, оскільки вони продовжать реагувати на червневе зниження облікової ставки центробанку до 6%, передає Gazeta.ua

"Ми бачимо, що трансмісійний механізм щодо зниження ключової ставки ще не спрацював, і очікуємо подальшого зниження процентних ставок за депозитами. Відповідним чином реагуватимуть і ставки за кредитами", — сказав глава Національного банку Кирило Шевченко.

Шевченко зазначив, що в динаміці депозитних ставок уже спостерігаються деякі зрушення. З його слів, за пів року, станом на 1 липня, середньозважена ставка за депозитами бізнесу знизилася на понад 5 процентних пунктів — майже до 5,3%, а за депозитами домогосподарств — на 3,2 п.п., до 10,5%.

"З початку року ставки кредитування знижено. Середньозважена ставка за кредитами для бізнесу, станом на кінець серпня, становила 9% річних. Для фізосіб ми не бачимо стрімкого зниження процентних ставок, але все ж воно є", — додав Шевченко.

Новини за темою: Депозити залишаться у банківській системі, - Смолій

Раніше повідомлялося, що українські банки у серпні 2020 року знизили процентні ставки за новими депозитами у гривні для населення на три відсоткові пункти.

Loading...