НБУ прогнозує зниження депозитних ставок у банках

Володимир Лепушинський Пресслужба НБУ

Процентні ставки банків вже знижені до рекордних 6%

Директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Володимир Лепушинський заявив, що суттєвий "зазор" між процентними ставками банків та обліковою ставкою НБУ, яка наразі знижена до рекордних 6% вказує, що банки ще мають запас для зниження гривневих ставок за строковими депозитами. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За його словами, інфляційні та девальваційні очікування бізнесу та населення є важливим фактором, який впливає на динаміку ставок на ринках, що розвиваються. В Україні вони суттєво поліпшились за останні роки. Наприклад, девальваційні очікування упродовж останнього року знизилися з 10-15% до 5-10%.

"Стимулююча монетарна політика НБУ сприяє подальшому зниженню вартості ресурсів на фінансових ринках. Реальна облікова ставка є близькою до нуля, тобто приблизно дорівнює очікуваній економічними агентами інфляції упродовж наступних 12 місяців", - зазначив Лепушинський.

Також він додав, що банки мають надлишок ліквідності, а середньозважена вартість їх фондування в гривні (ресурсів, що вони залучають від бізнесу і населення) є вищою за ставку за депозитними сертифікатами НБУ.

"Це має спонукати їх до розвитку кредитування", - підкреслив Лепушинський.

Новини за темою: НБУ розповів, якими будуть ставки за кредитами та депозитами у майбутньому

Раніше повідомлялося, що українські банки у серпні 2020 року знизили процентні ставки за новими депозитами у гривні для населення на три відсоткові пункти.

Loading...