НБУ очікує в Україні кризу не більш глибоку, ніж в інших країнах

Національний банк України rp.gov.ua

Для пом'якшення удару Україна повинна домовитися з МВФ

Україна має шанс пройти світову економічну кризу з втратами, порівняними з втратами інших країн. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб, передає РБК-Україна.

За його словами, Україна повинна отримати нову програму з МВФ, а також задіяти фіскальні заходи, збільшивши дефіцит держбюджету.

"Ми бачимо, що в України є шанс, що кризова ситуація не буде набагато гіршою, ніж в інших країнах. І це велика різниця у порівнянні з 2008-2009 роками", - сказав він. 

Сологуб нагадав, що ВВП України в 2009 році впав майже на 15%, в той час як у Польщі було зростання.

Він повідомив, що зараз НБУ спільно працює над оцінкою втрат України від кризи, проте макроекономічні прогнози робити поки рано через велику невизначеність.

Як зазначив Сологуб, ця криза стала безпрецедентним викликом.

"Зараз ми бачимо, що ділова активність скорочується у всіх країнах. Це світова криза, вона зачіпає всіх. Закриття кордонів, припинення авіасполучення, карантинні заходи - все це дуже сильно впливає на економіку", - сказав він.

За його словами, заходи, які приймаються в Україні, практично не відрізняються від тих, які задіяні в інших країнах

"Багато заходів центральний банк, уряд почали робити навіть раніше, ніж в інших країнах, навіть незважаючи на те, що пандемічна ситуація в Україні поки що краще, ніж в інших країнах", - заявив він.

Він ще раз зазначив, що економіка підійшла до кризи не в найгіршому стані в порівнянні, наприклад, з кризою 2008 року. За його словами, фіскальна ситуація в Україні досить прийнятна, а дефіцит бюджету невеликий, відношення держборгу до ВВП значно знизилося.

"Україна може дозволити собі досить активну макроекономічну політику з протидії кризі", - констатував він.

Раніше у Національному банку України розповіли, що валютні коливання в Україні залежатимуть від того, як швидко стихне паніка, викликана новинами про коронавірус.

Loading...